X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Skibniewie świętowała X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dzień ten miał zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Podczas wszystkich lekcji matematyki i edukacji wczesnoszkolnej uczniowie sprawdzali stopień znajomości tabliczki mnożenia. To była zabawa a nie poważny test. Każdy uczeń losował zestaw zadań, jeśli odpowiedział poprawnie na 5 pytań, otrzymywał nagrodę – legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia, która była miłą pamiątką oraz motywacją do dalszej nauki.

Główne motto akcji „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” przyciąga społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów święta tabliczki mnożenia. Podobnie było w naszej szkole. Przez kolejne dni uczniowie rozwiązywali szyfrogramy, łamigłówki, zagadki matematyczne, utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto weszło na stałe do szkolnego kalendarza naszej szkoły.

Z.O. w Skibniewie